Ekscytująca przygodówka typu point and click, stworzona przez jednoosobowe francuskie studio 2054 Games, przenosi nas do świata, w którym zacierają się granice między dobrem a złem.

Debiutancki projekt Agnes Vuillaume oddaje hołd klasycznym grom przygodowym lat 80., jednocześnie odzwierciedlając współczesne problemy i przedstawiając nowoczesną rozgrywkę. W futurystycznym uniwersum Japonii wcielamy się w Annę Isobe – najlepszą cybernetyczną funkcjonariuszkę policji w metropolii. Gdy gigantyczne tsunami zniszczyło Tokio, nową stolicą Kraju Kwitnącej Wiśni zostało miasto Shibukawa. Życie w nim jest bezpieczne, ponieważ androidy zastąpiły cybergliniarzy i wyeliminowały większość przestępstw. Pomimo doskonałej wydajności ich sztucznej inteligencji robotom brakuje jednej rzeczy, której nie były w stanie zdobyć przez lata. Brakuje im umiejętności osądu. Zanurzamy się w wielkiej historii opowiadającej o przyjaźniach, intrygach i dwulicowości, prowadzimy główną bohaterkę przez zawiłości globalnego spisku, a przede wszystkim wpływamy na podejmowane przez nią decyzje, które zmienią losy ludzkości na lepsze lub gorsze. W miarę postępów w grze zwiedzimy odległe wyspy i najsłynniejsze więzienie w ultranowoczesnej Japonii, a także zmierzymy się z wymagającym, tajemniczym antagonistą czekającym na nas na końcu przygody.

„Po kilku latach pracy, The Sundew wreszcie ujrzy światło dzienne. Największą radością będzie dla mnie zobaczenie, jak gracze przejmują władzę nad tym światem i uczyniają go swoim własnym.” – Agnes Vuillaume, programistka gry i założycielka studia 2054 Games

Data premiery The Sundew została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) i konsoli Nintendo Switch.