Do końca tego roku francuski wydawca Microids przy współpracy z IMPS (firma zarządzająca licencjami na te małe niebieskie stworki) mają nam dostarczyć grę w świecie Smerfów.

The Smurfs – Mission Leaf będzie przygodową platformówką 3D tworzoną przez Osome Studio. Gra równolegle pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Wcielimy się w niej oczywiście w kultowe niebieskie stworki, a naszym zadaniem będzie  powstrzymanie Gargamela przed zniszczeniem smerfowej wioski. Wiadomo też, że Microids podpisało kontrakt z właścicielami praw do wizerunku bajki, na mocy której w ciągu najbliższych pięciu lat przygotowane zostaną cztery gry z tego uniwersum.

„Z wielką przyjemnością podejmujemy współpracę z Microids, w pełni ufamy w ich pomysły na ikoniczne, kultowe, kreatywne i wspaniałe gry z naszymi małymi Smerfami. Jestem pewna, że zarówno dzieci, jak i dorośli będą zachwyceni. Dodatkowo, dzięki nowemu serialowi telewizyjnemu o Smerfach, który będzie emitowany na całym świecie w 2021 roku, o Smerfach znów będzie głośno! Jestem naprawdę dumna z umocnienia naszej więzi z inną firmą z grupy Media-Participations.” – Véronique Culliford, córka Peyo i założycielka IMPS

Nie znamy szczegółów, ale po enigmatycznych wypowiedziach mają to być gry reprezentujące różne gatunki. Jak na razie Smerfy wystąpiły już w około 20 grach – z różnym skutkiem i zróżnicowanym powodzeniem wśród graczy. Zobaczymy, jak deweloperzy studia Microids poradzą sobie z uniwersum pełnym małych niebieskich stworzeń o zróżnicowanych charakterach. Pierwszej grze francuskiego studia będzie towarzyszyć nowy serial telewizyjny o Smerfach.

„Jesteśmy podekscytowani tą ambitną umową z IMPS, która jeszcze bardziej rozszerza naszą trwałą i bardzo obiecującą współpracę. Praca nad tak bogatą serią, która przemawia do wszystkich pokoleń, umożliwia nam tworzenie różnorodnych gier: każdy znajdzie coś dla siebie! Poza tym, dzięki tej współpracy i niesamowitej międzynarodowej sławie Smerfów, Microids znacząco wzmacnia i dywersyfikuje swój katalog renomowanych IP.” – Stéphane Longeard, dyrektor generalny Microids.