Przygodówka point and click inspirowana gotyckimi opowieściami oraz horrorami z lat 60., w której wcielimy się w postać brytyjskiego arystokraty spędzającego czas na wtykaniu swojego nosa we wszystko, co ma znamiona paranormalności lub okultyzmu.

Jest on tak pogrążony w swojej obsesji, że założył nawet kwaterę w starym zamku, należącym niegdyś do władcy Groldavii – Waldemara Gorobeca. W towarzystwie wiernego kamerdynera Nigela zamierza zbadać postać legendarnego nekromanty, który rządził tym królestwem przed wiekami i opublikować księgę na jego temat, mając nadzieję na osiągnięcie sławy i uznania. Aby rozwikłać tajemnicę niesławnego czarnoksiężnika będziemy musieli stawić czoła wyzwaniom o wiele bardziej złowrogim i groźnym niż strach przed pustą kartką. Wkrótce wpadniemy po uszy w tarapaty w starożytnych murach zamku Waldemara. Wiszący w nim portret wydaje się być depozytariuszem błądzącej duszy władcy Groldavii, która wciąż pragnie dokonać swojej ponurej zemsty na ciemnym ludzie…

W The Season of the Warlock znajdziemy szczegółowo oddane tła i postacie ukazane w artystycznej oprawie graficznej oraz dialogi i sytuacje inspirowane urokiem i charyzmą aktorów filmów grozy z lat 60., do których niewątpliwie można zaliczyć Vincenta Price’a, Christophera Lee, Petera Cushinga, czy Borisa Karloffa.

The Season of the Warlock ma ukazać się na komputerach PC, data premiery zostanie wkrótce zapowiedziana. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.