Planowana na 2021 rok premiera The Rocket Stop Incident odkryje przed nami mroczną historię i tajemniczą intrygę rozgrywającą się podczas nocnej zmiany na lokalnej stacji benzynowej.

W klimatycznym horrorze FPP z elementami logicznymi wcielimy się w postać pracownika stacji paliw utrzymującego czystość, sprawdzającego pompy gazowe i pijącego dużo kawy – dopóki ta prozaiczna noc pracy nie zmieni się w coś znacznie dziwniejszego. Sprawy przybiorą zły obrót, gdy granice między rzeczywistością a tym, co niemożliwe, zatrą się i zostaniemy uwięzieni w budynku stacji. Szukanie wskazówek, rozwiązywanie zagadek środowiskowych oraz składanie w całość retrospekcji okaże się pomocne w wyjściu obronną ręką z zaistniałej sytuacji. Do tego dochodzi kwestia cienistych istot i przerażających postaci obserwujących nas z boku i próbujących, co jakiś czas, stanąć na drodze graczy. Nigdy nie wiadomo bowiem, czego można się po nich spodziewać. Odizolowana stacja benzynowa będzie tylko początkiem przygody bohatera The Rocket Stop Incident – czekają na niego ciemne korytarze, klatki schodowe bez dna i struktury z innego świata.

„Project Handsoap to dwuosobowy zespół z pasją do gier niezależnych i intensywnego horroru atmosferycznego. Eksperymentalna rozgrywka, nieprzewidywalna historia i dziwaczna sceneria The Rocket Stop Incident są inspirowane wieloma niezależnymi grami grozy, w które uwielbialiśmy grać.” – deweloperzy studia Project Handsoap

Data premiery The Rocket Stop Incident została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.