Studio Electrocosmos, znane do tej pory z wydania gry Runic Rampage, przygotowuje przygodówkę point and click osadzoną w średniowiecznych Niemczech.

W The Plague Doctor of Wippra wcielimy się w lekarza Oswalda Kellera, żyjącego w czasach czarnej śmierci. Podczas rozgrywki wypełnionej zagadkami, ciekawymi postaciami, wiadomościami historycznymi oraz trzymającą w napięciu fabułą, naszym zadaniem będzie stawianie diagnoz i pomaganie pacjentom, przepisując im recepty lub przeprowadzając operacje. Gracze stawią czoła błędnym przekonaniom i ignorancji ludzi – nie jest to pozbawione niebezpieczeństw, ale to jedyny sposób, aby poznać przyczynę epidemii dżumy. Pierwotnie zapowiedziany projekt był tworzony jako krótka gra w ramach $105 Adventure Game Challenge, pod tytułem The Pest-Doctor of Wippra, ale od tego czasu została rozbudowana do pełnoprawnej przygodówki przeznaczonej do komercyjnego wydania.

Darmowa wersja gry jest nadal dostępna, jednak deweloperzy przestrzegają przed graniem w nią teraz, ponieważ „psuje ona zakończenie pełnej gry”. The Plague Doctor of Wippra ma pojawić się w 2022 roku na komputerach PC (Steam).