Permanentnie szykanowany przez szkolnych kolegów i pogrążony w żałobie po stracie dziadka Matheus – zwyczajny nastolatek z przedmieścia, ma już dość takiej egzystencji. Pewnego dnia, po szczególnie okrutnym pobiciu przez swoich oprawców, pojawia się dziwna istota, która oferuje mu sposób na ucieczkę od rzeczywistości i internetu.

Tajemnicza postać otwierając przejście do Calysgore – świata czarów i innych dziwów, postanawia pomóc Matheusowi zmierzyć się ze swoim niepokojem i na nowo rozwinąć więź z własną rodziną. Calydra potrzebuje również odzyskać utracone siły i formy, zapewniające głównemu bohaterowi niszczycielskie moce. Matheus bez chwili namysłu wskakuje do magicznego portalu, rozpoczynając niezapomnianą wyprawę swojego życia. W nadchodzącej przygodówce studia Finalboss i Varsav Game Studios wpłyniemy na sposób prowadzenia rozgrywki, która będzie toczyć się w kilku warstwach: mamy zaangażować się w historię bohatera, bawić w nieliniową eksplorację każdego zakątka mapy i odkrywaćinteresujące sekrety. Aby tego dokonać, rozwiążemy skomplikowane łamigłówki łączące złożone mechanimy oraz wagę i moc żywiołów Calydry, a także stawimy czoła straszliwym wrogom i strażnikom Calysgore w epickich pojedynkach. Podczas podróży Matheus zyska wyposażeniu umożliwiające oddychanie pod wodą, latanie i poprawianie jego umiejętności bojowych.

„Od początku nowego tysiąclecia, kiedy niewiele osób wiedziało o naszych produktach, zainwestowaliśmy w rynek gier i staliśmy się częścią tego świata. W miarę upływu lat otrzymywaliśmy nagrody, które wzmocniły nasze możliwości i dały nam odwagę, by dalej robić to, co lubimy.” – projektanci brazylijskiego studia Finalboss

Data premiery gry nie została określona. The Path of Calydra zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole Xbox Series X, Nintendo Switch i PlayStation 5.