Dzieło niezależnego, holenderskiego studia Rusty Lake zostało przedstawione w rysunkowej formie, zawiera mnóstwem zagadek i innowacyjych elementów w rozgrywce.

Zespół deweloperów z kraju tulipanów i wiatraków jest najbardziej znany za sprawą gier Samsora Room oraz Cube Escape – serii przygodówek typu point and click inspirowanych serialem Twin Peaks. Ich najnowsza produkcja stawia na współpracę z innym graczem. Korzystając z dwóch oddzielnych komputerów będziemy podróżować między przeszłością a przyszłością, by odkryć sekret i rozwikłać niejedną, skomplikowaną łamigłówkę. Zostały one bowiem stworzone w taki sposób, aby ich rozwiązanie narzucało współpracę obu graczy. W tej kooperacyjnej przygodówce historia obraca się wokół złożonej, przedziwnej tajemnicy otaczającej głównego bohatera gry – Alberta Vanderbooma.

„Wspólnie z przyjacielem podróżujcie przez przeszłość i przyszłość. Będziecie przekazywać to, co widzicie wokół siebie, aby pomóc sobie nawzajem w rozwiązywaniu różnych zagadek i odkrywaniu światów z różnych perspektyw.” – twórcy The Past Within

Premiera The Past Within została zapowiedziana na 2021 rok na komputerach PC (Steam).