Fragmenty animacji i przepięknie nakreślona scena z podróży pewnego wojownika ninja – oto co zobaczymy na stronie projektu The Ninja uruchomionej w serwisie itch.io.

Właściwie nie byłoby w tym nic zaskakującego, bo pomysłów i projektów oraz planów związanych z reaktywacją (lub próbą stworzenia duchowego następcy) było wiele (jak zaginiony w boju The Last Ninja Redux), acz większość po prostu zaginęła. System 3 dla C64 był swojego czasu równie wielką ikoną, jak Ultimate Play The Game dla ZX Spectrum – w obu przypadkach zapamiętamy te studia za niezapomniane widoki w rzucie izometrycznym. Co ciekawe, sława serii The Last Ninja sprawiła, że niemal zapomnęliśmy o innych, izometrycznych grach System 3 – to m.in. Vendetta oraz The Beauty and the Beast. Jeśli te kilka zdań i screenshot zachęcają Was do uważnego przyjrzenia się fenomenowi The Last Ninja, to warto zwiedzić The Last Ninja Archives, genialne źródło wiedzy i informacji o serii i portach kultowej, izometrycznej gry o walecznym ninja!

Aktualizacja: The Ninja doczekał się kilku dodatkowych grafik koncepcyjnych i mockupów. W archiwum znajdziemy projekty animacji postaci i fragmenty poziomów.