W 2019 roku Daedalic Entertainment ogłosiło, że pracuje nad grą The Lord of the Rings: Gollum. Teraz pojawił się kolejny, krótki trailer.

J.R.R. Tolkien to autor uniwersum, które jest regularnie wykorzystywane w tworzeniu gier. Aktualnie najbardziej wyczekiwaną nowością jest tytuł, skupiający się na nietypowej postaci. Trzeba przyznać, że Gollum charakteryzuje się wyglądem, który większości ludzi nie kojarzy się ze standardowymi bohaterami gier. Pomimo tego, niewątpliwie jest to postać o dużym stopniu zwinności oraz umiejętności skutecznego skradania się, a także gotowości do ewentualnego dokonywania zabójstw. Z pewnością można to wykorzystać i przygotować tytuł pełen ciekawych przygód, szczególnie dla miłośników skradankowych gier. Lord of the Rings: Gollum ma akcję osadzoną w okresie pomiędzy Hobbitem a Władcą Pierścieni i daje szansę poznania innych wydarzeń z życia Golluma. Gra ma dać nam szansę dokonywania trudnych wyborów, co będzie miało związek ze znaną wszystkim, wewnętrzną walką Smeagola i Golluma. Tytuł wykorzystuje Unreal Engine, więc pod względem graficznym powinien zadowolić zdecydowaną większość wielbicieli Śródziemia.

The Lord of the Rings: Gollum trafi na PC, Xbox One, Xbox Series S i X, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch. Premiera jest zaplanowana na 2022 rok.