Studia GoldKnights wraz z Prime Matter udostępniają pierwsze publicznie dostępne demo RPG akcji oglądanego z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie wydarzenia, trwającego od 21 do 28 lutego 2022 r., gracze będą mogli po raz pierwszy wypróbować grę.

Publicznie dostępna wersja demonstracyjna zawiera dwa pierwsze obszary z gry, gdzie pojawią się wpływające na fabułę wybory oraz opcja lokalnej lub sieciowej kooperacji. Opublikowany z tej okazji zwiastun filmowy koncentruje się natomiast na brutalności wojny domowej w świecie Wardenii oraz ciężkim klimacie przypisanym do świata The Last Oricru.

Studio GoldKnights publikuje również kolejny rozdział swojego  dziennika deweloperskiego, przedstawiający pomysły i możliwości związane z rozgrywką w lokalnym i sieciowym trybie współpracy.

The Last Oricru to RPG akcji z naciskiem na dynamiczną fabułę i wybory graczy, nasz bohater budzi się w żyjącym, wiarygodnie skonstruowanym uniwersum Wardenii, łączącym sci-fi i średniowiecze. Lądujemy dosłownie w samym środku wojny domowej o dominację na planecie. Gra ma nam zapewnić: wymagające starcia, masowe bitwy i rozgrywające się w tle mroczne spiski, które rozrywają spokojna niegdyś okolicę. W trakcie zabawy będziemy musieli dokonywać wyborów i opowiadać się po stronie jednej z wielu frakcji, wpływać na wynik wojny, bo jak zapewniają autorzy The Last Oricru – każdy wybór ma znaczenie. Action RPG stworzono z myślą zarówno o grze jednoosobowej, jak i w współpracy z kompanem – lokalnie lub online. Premiera The Last Oricru została zaplanowana na PC, PlayStation 5 i Xbox Series S/X w 2022 roku.