Oparta na eksploracji przygodówka z rozgrywką w stylu metroidvanii zaprowadzi graczy do mrocznego, gotyckiego świata magii i przerażających bestii.

Uniwersum Mythringal, nawiedzone przez śmiertelną zarazę i bezpodstawne przesądy, to odległa kraina wzniesiona w samym centrum tajemniczego wiru. Sterując dzielnym Ericiem, zmagającym się z obsesyjnymi myślami prześladującymi go w koszmarach, musimy stoczyć bój z natrętnymi lękami i zapuścić się w sekretne miejsca enigmatycznego środowiska celem obalenia skrytej przepowiedni. Podczas podróży po gigantycznej mapie zwiedzimy ogromne katedry, zdumiewające pałace i majestatyczne zamki zamieszkiwane przez skorumpowaną władzę, zaślepionych wiedzą naukowców oraz krwiożerczych mutantów. Dzięki oszałamiającej pikselartowej oprawie wizualnej i różnym kombinacjom specjalnych ataków, The Last Faith zapewnia satysfakcjonującą walkę z przebiegłymi potworami. W trakcie potyczek skorzystamy z arsenału broni siecznych, a także broni dystansowych z unikalnymi cechami pasywnymi, niszczycielskich zaklęć magicznych, trzech typów uników taktycznych oraz zdobytych umiejętności. Ponadto odkryjemy po drodze przydatne przedmioty, rozwiążemy różnorodne łamigłówki i stoczymy zacięte pojedynki z potężnymi bossami.

Studio Kumi Souls Games zapowiada datę premiery The Last Faith na 2021 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.