Wielbiciele układanek logicznych, mistrzowie spostrzegawczości i miłośnicy onirycznych historii z romantycznym motywem przewodnim: oto jeszcze jedna, zgrabnie nakreślona fabuła o miłości, śmierci, snach i pułapkach na nieostrożne dusze.

Tradycyjnie dla gatunku HOPA – dostajemy świetną oprawę graficzną z filmowymi przerywnikami, złożone układanki logiczne i przewijające się od czasu do czasu poszukiwania ukrytych obiektów. Do tego aż pięć poziomów trudności, z których ostatni nie dopuszcza jakichkolwiek podpowiedzi. Strona fabularna jest krótka, emocjonująca i treściwa – ukochana naszego głównego bohatera ginie w wypadku samochodowym, jednak wciąż powraca w jego snach. I tak oto rzeczywistość zaczyna się mieszać z wyśnionym światem, a my powoli zaczynamy podążać ścieżką ponownie łącząca losy kochanków. Jest jeszcze kot, który okazuje się bardzo pomocnym stworzeniem.

The Last Dream: Developers Edition można uzyskać za darmo w serwisie IndieGala. Edycja deweloperska oferuje dodatkowy rozdział gry (dostępny po ukończeniu głównego wątku fabularnego), 19 mini gier logicznych i układanek oraz 10 scen z polowaniem na przedmioty, plus kilka zabawek, a także fotografii do odnalezienia (dla spostrzegawczych).