Team17 wraz ze studiem o przydługiej nazwie (ok, przytoczymy ją w całości) – Super Awesome Hyper Dimensional Mega Team – szykują dla nas wybuchową miksturę poskładaną z magii, strzelania magią, boostowania kartami oraz całego piekła usłanego bossami i pociskami.

Strzelanina z opcją eksploracji podziemi w 2D ma nas skłonić do przećwiczenia własnych umiejętności w wyzwaniach godnych metroidvanii. Wszystko przez to, że podziemne miasto Dungeonidas, niegdyś tętniące życiem, dziś tętni… zepsuciem i zgnilizną. Tytułowa Knight Witch zwie się znajomo – Rayne i to na jej barkach spoczywają losy całego królestwa. Do gry zaprzęgnięto ponad 30 unikalnych kart zaklęć modyfikujących umiejętności i magię Rayne. Sama wojownicza wiedźma będzie mogła też polegać na wsparciu oraz wdzięczności mieszkańców Dungeonidas, co zwiększy jej skuteczność. Co ciekawe w mechanice rozwoju postaci uwzględniono dwie główne cechy – związane z ciałem oraz umysłem. Za umiejętności bojowe odpowiada Knight, za magię – Witch oraz talia kart… będziemy musieli zadbać o równowagę pomiędzy tymi elementami.

The Knight Witch ukaże się na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X i S, Xbox One oraz na PC jeszcze w tym roku. Super Mega Team (skróciliśmy tymczasowo pełną nazwę studia brzmiąca Super Awesome Hyper Dimensional Mega Team) składa się z weteranów gamedevu, którzy wcześniej współtworzyli m.in. RiME, Moonlightera, Worms 3D oraz Plants vs. Zombies, a jako nowy zespół mają na swoim koncie Pro Zombie Soccer, Suppermagical i Rise & Shine.