SNK Corporation prezentuje zwiastun przezentujący Athenę Asamiya, wojowniczkę powracającą do The King of Fighters XV (KOF XV) zapowiedzianego na pierwszy kwartał 2022 roku. W najbliższym czasie udostępnione zostaną kolejne zwiastuny prezentujące kolejnych wojowników i wojowniczki dostępne w grze.

Athena Asamiya, Mai Shiranui oraz Yuri Sakazaki łączą siły po raz pierwszy w historii, by stworzyć Team Super Heroine. KOF XV kontynuuje tradycję serii King of Fighters ze swoimi bitwami toczonymi w formacie 3 na 3. Każdy zespół ma swoją historię i swoje zakończenie, więc warto rozważyć wszystkie możliwe ścieżki rozgrywki.

Athena jest licealistką i gwiazdą pop walczącą ze złem, co ma oczywiście na celu zapewnienie całemu światu pokoju. Jej styl walki składa się z mocy psychicznych, z którymi się urodziła, oraz chińskiego Kung Fu. Jest pracowita, uprzejma i poważna. W tym turnieju KOF połączyła siły z Mai oraz Yuri…

Mai Shiranui jest kunoichi i spadkobierczynią stylu walki ninja Shiranui. Jej przeciwnicy są zdani na łaskę jej pełnych gracji ruchów i fascynującego stroju. Używa dużych wachlarzy jako broni, a jej styl walki określa sentencja „unosić się jak motyl, żądlić jak pszczoła”.

Yuti Sakazaki, młodsza siostra Ryo Sakazaki nauczyła się śmiercionośnych technik walki niecały rok po dołączeniu do Doju Kyokugenryu. Jako geniusz sztuk walki Yuri do klasycznych technik dodała swojego własnego charakteru. Yuri dołączyła do KOF, by raz na zawsze udowodnić swoją siłę bratu.