Tytułowa niewidzialna ręka to metafora użyta po raz pierwszy przez Adama Smitha w książce The Theory of Moral Sentiments z 1759 roku. Opisuje ona niezamierzone, większe korzyści społeczne i dobro publiczne, które przynoszą jednostki działające we własnym interesie.

W The Invisible Hand wcielamy się w maklera giełdowego, pragnącego spełnić swoje marzenia o bogactwie. Rozpoczynając pracę w firmie Ferios, otrzymujemy szansę udowodnienia, że jesteśmy najlepsi w tej branży. Priorytetowym zadaniem jest zarabianie jak największej ilości pieniędzy dla nowego pracodawcy, dla którego zysk jest najważniejszy, a zasady się nie liczą. Konkurujemy więc ze swoimi współpracownikami i realizujemy wytyczne oraz codzienne cele, by osiągnąć jak najlepszy wynik i zachować wymarzone stanowisko. Jeśli wykażemy się sprytem, znajdziemy sposób, by korzystnie wpłynąć na rynek. Przykładowo, dostaniemy szansę na nabycie udziałów większościowych lub obniżymy walutę obcego kraju w celu poprawy marży. Chcąc wyprzedzić niespodziewane skoki giełdowe, musimy znaleźć odpowiednie źródła przekazujące pożyteczne informacje. Warto się starać, bo dla każdego maklera osiągającego sukcesy czekają wystawne przyjęcia, szybkie samochody i kosztowne apartamenty.

Deweloper – francuskie Power Struggle Games – zaplanował datę premiery gry na 7 maja 2021 roku na komputerach PC (Steam).