Nierozwikłana sprawa zaginięcia angielskiego okultysty nadal budzi niepokojące emocje wśród ludzi. Prowadził on bowiem niewytłumaczalne eksperymenty, spędzając większość czasu w ukrytej przed światem, przez wiele lat nieodnalezionej rezydencji.

Śmiałkowie, którzy poszli szukać sekretnego domu, nigdy stamtąd nie wrócili. Co stało się z Francisem Barrettem? Klimatyczna przygodówka zaoferuje graczom wciągającą rozgrywkę przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Poznamy w niej enigmatyczne miejsca, w tym imponujący dwór wykonany w stylu art nouveau i otaczający go las znajdujący się w tajemniczej pustce zwanej Doliną, a przede wszystkim zmierzymy się z nierozwiązaną zagadką zniknięcia tajemniczego czarodzieja. Poczynimy postępy odkrywając po drodze niezbędne wskazówki i rozwiązując biężące problemy. Twórcy The House In The Hollow, aby zwiększyć immersję i ożywić świat gry postanowili zaimplementować widok z perspektywy pierwszej osoby, a w celu zwiększenia realizmu wykorzystali efekty cząsteczkowe.

„Założone przez nas w 2004 roku studio znajduje się w Melbourne w Australii, a nasi artyści oraz projektanci mają kilkuletnie doświadczenie w pracy przy głośnych grach wideo i projektach dla studiów deweloperskich. Kreatywność jest podstawą tego, co robimy, ponadto kładziemy duży nacisk na tworzenie niezapomnianych wrażeń z naszych gier.” – deweloperzy PSINE Studios

Premiera The House In The Hollow została zaplanowana na czwarty kwartał 2021 roku na komputerach PC (Steam).