Na Stamie 27 września w Early Access debiutuje The Handler of Dragons, gra akcji RPG opracowana przez jedną osobę. Obok wyborów moralnych zderzymy się w niej również z mitycznymi istotami: smokami. Wstępnie wiadomo, że wydanie finalnej wersji gry zostało zaplanowane na 2022 r. na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxa One, Xboxa Series X i S oraz Nintendo Switch.

The Handler of Dragons to projekt Jerzego Calińskiego, który zostanie wydany przez Golden Eggs Studio. Action RPG z 3D i widokiem z perspektywy trzeciej osoby da nam okazję do wcielenia się w wojownika, który potrafi komunikować się ze smokami, stworzeniami kluczowymi dla fabuły gry. Rozgrywka opiera się na eksploracji, interakcjach, poznawaniu i kreowaniu fabuły oraz walkach z potworami w świecie fantasy (szkielety, orki, trolle i golemy). Wraz z postępami postać uczy się m.in. nowych umiejętności i ataków magicznych.

„W pracach nad The Handler of Dragons postawiłem sobie za cel połączenie intrygującej przygody i przyjemnej rozgrywki z pewnego rodzaju głębią, aby być może gracze wynieśli z tej gry coś więcej. W tym kontekście ważną rolę pełnią podejmowane w grze wybory moralne oraz ich konsekwencje, bo będzie trzeba zmierzyć się ze skutkami swoich decyzji.” – Jerzy Caliński, twórca gry

Ukończenie gry zajmuje przeciętnie ok. 3 godzin, ale do ponownego zagrania zachęcać ma możliwość poznania fabuły uzależnionej od innych decyzji.

Faza wczesnego dostępu potrwa ok. 3 miesięcy (w tym czasie gra będzie udoskonalana i poszerzana o nowe elementy – zadania poboczne i modyfikacje broni). Na 2022 r. wstępnie zaplanowano wydanie gry również na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz Nintendo Switch.