W maju 2021 roku, we wczesnym dostępie na platformie Steam odbędziemy desperacką podróż z Albionu do Jerozolimy. Nasi trzej śmiałkowie będą mieli pełne ręce roboty w zmaganiach ze złem w najczystszej postaci.

The Hand of Merlin to roguelite RPG z taktycznymi walkami rozgrywającymi się w systemie turowym. Historia inspirowana jest legendą arturiańską, cyklem karolińskim i losami Al-Andalus. W średniowiecznym otoczeniu pogrążonym w ciemnościach i znajdującym się u progu apokalipsy porozrzucane są zagubione fragmenty duszy. Tylko odnalezienie ich przywróci upragniony ład i porządek w uniwersum.

Przygotowując i planując misję dokonamy wyboru pomiędzy bezpiecznym dotarciem do celu lub ryzykowną trasą narażającą życie, prowadzącą do legendarnych skarbów. Przeszukując miasta i eksplorując teren odkryjemy starożytne relikty, zdobędziemy złoto nieodzowne do zaopatrzenia się w niezbędne zasoby, ulepszymy uzbrojenie oraz odnajdziemy przedmioty nasycone magią. Niektóre z nich dostępne u kolekcjonerów oraz kupców, inne z kolei zdobędziemy poprzez akty bohaterstwa.

„The Hand of Merlin to innowacyjne zderzenie gatunkowe, które łączy literaturę historyczną przesiąkniętą średniowiecznymi legendami z horrorem science fiction, aby stworzyć naprawdę wyjątkową narrację.” – Steve Escalante, dyrektor generalny Versus Evil (wydawca gry)