Jeśli marzyliście kiedykolwiek o wcieleniu się w rolę kapitana statku kosmicznego, (niekoniecznie na mostku Enterprise, albo za sterami Cobry MKII), za to z opcją prowadzenia walk obronnych wśród postaci wyraźnie inspirowanych ludzikami LEGO – to Galactic Junkers już na Was czeka na Kickstarterze.

Podstawowy cel kampanii to 15 000 funtów, które trzeba będzie uzbierać do 21 kwietnia 2022 r. Finalna wersja gry ma pojawić się na PC oraz konsolach pod koniec 2022 r. Za projekt odpowiada studio Evil Twin Artworks, a cała rozgrywka w The Galactic Junkers ma mieć charakter komediowej gry przygodowej, rozgrywającej się w naszej galaktyce. Dla dobrego zobrazowania skali problemów, z którymi trzeba będzie się zmierzyć w roli kapitana dodajemy, iż nasz statek kosmiczny wymaga napraw, za naszą głowę wyznaczono nagrodę, a załoga to w większości idioci.

„W przeszłości stworzyliśmy wiele gier w tematyce bitew morskich, ale ta była czymś bardzo bliskim naszym sercom. Kiedy byliśmy młodzi, bawiliśmy się naszymi postaciami z Gwiezdnych wojen, oglądaliśmy w telewizji Blake’s 7 i Doctor Who i czytaliśmy komiksy Marvela, DC oraz 2000AD. To było niesamowite móc ożywić świat, który stworzyliśmy.” –James Carroll, dyrektor Evil Twin Artworks.

W skrócie: wszyscy chcą nas dorwać – łowcy nagród, kosmiczni piraci i Unia Galaktyczna. Pozostaje spryt, zaufany statek no i nieudolna załoga. Wprawdzie nasz statek kosmiczny może się rozpaść, załoga nie należy do najlepszych, ale przy odrobinie szczęścia możesz uda się wszystko i wszystkich zachować w jednym kawałku. Fabuła The Galactic Junkers toczy się w odległej przyszłości, po Wielkim Kataklizmie, który spowodował zniszczenie Ziemi. Ludzkość rozprzestrzeniła się po całym Układzie Słonecznym. Aby przetrwać, staliśmy się nomadami, żyjącymi na rozpadających się stacjach kosmicznych i asteroidach ledwo nadających się do zamieszkania. Ludzkość straciła nadzieję, ale jest jeszcze kilku odważnych kapitanów, którzy próbują wytyczać nowe szlaki ku przyszłości. Wyruszymy więc w podróż pełną przygód, by zbudować dla siebie i swojej załogi schronienie. Wprawdzie statek się rozsypuje, ale jeszcze daje się go połatać. W The Galactic Junkers skupimy się na eksploracji Układu Słonecznego (dla przypomnienia złożonego z dziewięciu planet), odkrywaniu asteroid i odwiedzaniu stacji kosmicznych oraz opuszczonych wraków statków. Dodatkowe zajęcia obejmują zapewnienie finansów potrzebnych na naprawy, wyżywienie i paliwo, poprzez wydobycie zasobów, plądrowanie wraków i handel z osobnikami o złej reputacji. Czasami będzie można wesprzeć swoje finanse kradzieżami. Nie obejdzie się bez walk z piratami, abordaży i potyczek we wnętrzach statków kosmicznych. Koniecznym elementem rozgrywki okazuje się także opieka na gronem ludzików potocznie nazywanych naszą załogą. Bez rozwinięcia ich umiejętności – ta wyprawa może się nie udać. Najgorszych wałkoni zawsze da się usnąć z załogi. Przez śluzę. Same statki wymagają napraw i ulepszeń – a także dozbrojenia. No bo jak inaczej przejąć kontrolę nad sektorem?