Po niezłym debiucie na PC i Xboxach (w poprzednim tygodniu) – humorystyczny menedżer statku kosmicznego (wraz z załogą) wyrusza na podbój Switcha, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Gra stworzona przez studio Evil Twin Artworks da nam okazje poczuć się jak uciekający kapitan kosmicznego (dogorywającego), wraz z niezbyt rozgarnięta załogą. Ucieczce towarzyszy eksploracja innych, porzuconych w przestrzeni statków, z których czasami da się wynieść zapasy i części.

Polują na nas łowcy nagród, kosmiczni piraci i cała Unia Galaktyczna. Pozostaje postawić na sprawny umysł, umiejętności załogi i solidny (mniej więcej) kadłub statku kosmicznego. Galactic Junkers wrzuca nas w komediowe uniwersum sci-fi, aż nazbyt przypominające gry z serii LEGO. Wprawdzie wszystko wokół się rozpada, ale nie ma to jak coś od czasu do czasu połatać, usprawnić i zachować mniej więcej kształt solidnego statku kosmicznego, który chroni nas i naszą załogę przed próżnią. W tym uniwersum, po Wielkim Kataklizmie, Ziemia zostaje zniszczona, a ludzkość chroni się na podupadających stacjach kosmicznych. Będziemy więc eksplorować Układ Słoneczny, odkrywać tajemnicze asteroidy, wydobywać zasoby, wykradać przedmioty i handlować czym się da. Dodatkowe atrakcje obejmują abordaże, ochronę własnego statku przed piratami, zatrudnianie i zarządzanie załogą, ulepszanie i naprawianie statków, a docelowo: odkrycie całego tego zamieszania związanego z nagrodą wyznaczoną za naszą głowę.

Galactic Junkers jest już dostępny na PlayStation 4, PlayStation 5, konsole Xbox, PC przez Steam i Nintendo Switch.  Studio Evil Twin Artworks ma już na swoim koncie nagradzaną strategię Victory at Sea.