Mod do Skyrima wyrósł na samodzielną grę i właśnie doczekał się swojej premiery. Równolegle na PC, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboxach Series X i S. W tym roku planowana jest również premiera The Forgotten City na Switchu.

Niezależne studio Modern Storyteller wraz z wydawcą Dear Villagers proponuje nam wyprawę do świata historycznego thrillera – narracyjnej gry eksploracyjnej. The Forgotten City w formie moda zyskał sporą popularność – pobrało go ponad 3 miliony graczy.

Fabuła gry prowadzi nas do tajnego, podziemnego miasta, stworzonego w czasach Imperium Rzymskiego. Gracze muszą przeżyć ostatnie chwile istnienia tej specyficznej metropolii w niekończącej się pętli, zmieniając bieg dnia z każdym kolejnym, odkrywanym sekretem (prawda, że brzmi jak kopia Majora’s Mask?). Walka jest opcją, ale przemoc nie zawsze jest najlepszym rozwiązanie, Tylko sprytnie wykorzystując pętlę czasową i dokonując trudnych wyborów moralnych, możemy mieć nadzieję na rozwikłanie zagadki.

Zespół programistów Modern Storyteller tworząc fikcyjny świat The Forgotten City współpracował z dwoma konsultantami historycznymi: dr. Philipem Matyszakiem, (doktor filozofii z Oksfordu, wykłada historię starożytną na Cambridge) oraz dr Sophie Hay, która spędziła 20 lat na wykopaliskach w ruinach Pompejów.

„Kiedy wiele lat temu postanowiłem stworzyć oparty na narracji mod opowiadający o zagadkowym morderstwie w formie action RPG nigdy nie marzyłem, że zostanie pobrany ponad 3,7 miliona razy i przekształci się w samodzielną grę. Gracze nie musza nic wiedzieć o modzie, aby cieszyć się grą, ale jeśli spodobał im się mod, myślę że pokochają ją; założenia pozostają takie same, wszystko inne zostało zmienione. Zbudowaliśmy od zera nowe miasto na silniku Unreal, na nowo napisaliśmy scenariusz (który jest teraz dwa razy dłuższy), dodaliśmy nowe postacie, zadania, zwroty akcji, zakończenia, mechanikę rozgrywki, profesjonalne podkłady głosowe i wspaniałą nową muzykę orkiestrową . Jestem niezmiernie dumny z tego, co osiągnął mój zespół składający się z zaledwie trzech programistów!” – Nick Pearce, założyciel studia Modern Storyteller

W zrekonstruowanym na Unreal Engine The Forgotten City odnajdziemy:

  • fikcyjne, starożytne rzymskie miasto z autentycznymi dziełami historycznej sztuki, architektury oraz kostiumami
  • szczegółowe opracowane, interaktywne postacie
  • dylematy moralne, które mają konsekwencje w postaci życia lub śmierci
  • porywająca, nieliniową fabułę pełną tajemnic z wieloma zakończeniami
  • opcję wyboru płci, pochodzenia i historii
  • wiele sposobów rozwiązywania problemów, w tym korzystając z: rozsądku, uroku, przekupstwa, zastraszania, przemocy lub sprytnego wykorzystania pętli czasu

Gra jest dostępna jest w formie cyfrowej na PC za 24,99 euro. Wersje na konsole kosztują 29,99 euro. Wariant deluxe (z soudtrackiem i cyfrowymi gadżetami) pojawi się na PC. Wersja fizyczna The Forgotten City będzie dostępna na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxa One, Xboxa Series S i X w trzecim kwartale 2021 roku.