Tego jeszcze nie było, choć na styku gier wideo i produkcji muzycznych zdarzały się niezwykłe kooperacje (od gier rytmicznych, przez produkcje Korga na Nintendo DS i Switcha, po komputerowe karaoke.

Nową ścieżkę wśród samplerów i syntezetorów wyznaczała w swoim czasie firma Teenage Engineering i ich minaturowymi Pocket Operators. Teraz czas na coś z zupełnie innej beczki i w znacznie większych gabarytach.

The Beat Machine to połączenie zabawy, występów na żywo (z mikrofonem) i całkiem poważnie potraktowanego (gabarytowo i software’owo) samplera z całą matrycą przycisków połączonego z groove boxem. Pierwsza partia The Beat Machine już dostępna jest na stronie producenta, za ok. 9999 USD (plus koszty wysyłki, VAT i cło).

Oprócz trybu typowo rozrywkowego (Arcade), The Beat Machine oferuje śpiewanie do automatu arcade (Open Mic) oraz tryb Studio, który zamienia maszynerię zamkniętą w obudowie automatu arcade w prawdziwą narzędzie do klejenia beatów na żywo.

W sumie z takim wyposażeniem w przyciski – The Beat Machine mogłoby stać się niezłą bazą do grania w bijatyki z całą gimnastyką ruchu, ciosów, uników i blokad. Na razie możemy posłuchać na się na tym gra: