Polski, trzyosobowy zespół pracuje nad projektem ambitnej gry przygodowej w słowiańskich realiach.

Po 3 latach pracy ekipa prezentuje 20-minutowy gameplay z komentarzem. The End of the Sun wystartuje na kickstarterze już 6 maja. Gra jest już dostępna na Steamie.

The End of the Sun inspiruje się bogatym i dość rzadko eksplorowanym światem mitologii słowiańskiej. Akcja rozgrywa się w trakcie czterech pór roku, co ma mieć spory wpływ na rozgrywkę. Polski tytuł, Słońcakres, to nazwa największego słowiańskiego święta zwanego również “Nocą kupały”. Słońcakres, ponieważ po tym dniu zaczyna ubywać dnia, a przybywać nocy (Przesilenie letnie). W ramach ujednolicenia zaproponowano jednak angielską nazwę w każdym miejscu.  A tak brzmi opis gry:

„The End of the Sun jest pierwszoosobową grą eksploracyjno-przygodową, gdzie historia ma najważniejsze znaczenie, osadzoną w świecie słowiańskich obrządków, wierzeń, legend, jak i codziennego życia. Jest to seria tajemniczych zdarzeń, która spotyka zwyczajnych ludzi zamieszkujących małą wioskę, gdzie linia pomiędzy mitem a rzeczywistością zaczęła się niebezpiecznie zacierać. Jako Żerca obdarzony zdolnością podróżowania w czasie, oraz wiedzą o Navi, czyli przestrzeni gdzie kształtują się ludzkie losy, przybywasz do tajemniczej wioski w celu odnalezienia osobliwego zbiega. W wiosce jednak nie zastajesz nikogo, a bynajmniej nie tak jakbyś tego chciał. Widzisz dookoła jedynie dogasające ogniska.”

Główne cechy gry:

  • Podróże w czasie – przemieszczaj się pomiędzy czterema dniami oddalonymi od siebie o wiele lat, osadzonymi w czterech głównych porach roku (Wiosna, Lato, Jesień, Zima). Poznając historię tych samych bohaterów w różnym wieku ich życia.
  • Zeskanowane za pomocą fotogrametrii Muzea etnograficzne – Aby uzyskać najwyższej klasy grafikę, odwiedziliśmy polskie muzea etnograficzne gdzie zeskanowaliśmy setki przedmiotów oraz całe budynki, dzięki czemu możesz podziwiać je w grze niemalże takimi jakimi są w rzeczywistości. Zeskanowaliśmy również elementy otoczenia naturalnego tak by uzyskać jak najbardziej środkowo europejski, słowiański klimat.
  • Nieliniowa angażująca historia – Poszczególnych fragmentów wciągającej fabuły możesz doświadczać we własnym tempie i w momencie w którym masz na to ochotę.
  • Dynamiczny świat, warunki atmosferyczne, oświetlenie – pora doby, pogoda oraz oświetlenie zmienia się płynnie i dynamicznie w obrębie jednego dnia na twoich oczach, gdy będziesz odkrywał kolejne części tajemnicy.
  • Konsekwencje podróży w czasie – pewne elementy historii oraz otaczającego cię świata otworzą się przed Tobą, dopiero gdy odpowiednio ustawisz ścieżki losu i wpłyniesz na przyszłość. Zdarzenia z przeszłości mają wpływ na przyszłość.
  • Słowiański Świat i kultura oraz codzienne zajęcia – Podczas poznawania fabuły będziesz mógł doświadczyć nie tylko wciągającej historii, ale przy okazji przyglądnąć się dawno zapomnianym codziennym czynnościom jak i przedmiotom nieużywanym już w dzisiejszych czasach.
  • Eksploracja otwartego świata – Podróżuj pomiędzy domostwami i okolicami wioski, dowiadując się szczegółów tajemnicy, która tam spoczywa.