Nikt nie chce w to uwierzyć, ale nieśmiertelne Tamriel powraca ze zdwojoną siłą. Dziesięciolecie gry Skyrim przyzwało nieumarłą bestię Bethesdy.

Jesteśmy w wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ trwałość czasoprzestrzeni została zagrożona. Nasz wymiar może ulec zniszczeniu, które będzie spowodowane przekroczeniem masy krytycznej w ilości ponownych wydań Skyrima. Jeżeli Todd Howard wciąż będzie nalegał na wypuszczanie nowych edycji Skyrima, wtedy… wszechświat prawdopodobnie ulegnie nieodwracalnemu uszkodzeniu. Rzeczywistość nie jest w stanie wytrzymać tak wielu reedycji Skyrima, a samo zjawisko jest groźną anomalią. Niestety, wszystkie symulacje przeprowadzane przez naukowców wskazują na tragiczny finał takiego stanu rzeczy, ponieważ świat po prostu nie wytrzyma większej liczby nowych wydań Skyrima – prawa fizyki zwyczajnie na to nie pozwalają.

O co chodzi? Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji o tym przeczytać, to informuję, że nadchodzi kolejna edycja gry Skyrim. Tym razem będzie to The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition, przeznaczone na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Tak, zgadza się, to ta sama gra, która debiutowała w 2011 roku na PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Tak… to ta sama gra, która później trafiła na PlayStation 4, Xbox One, a jakiś czas później na Nintendo Switch. Tak… w międzyczasie powstał jeszcze Skyrim VR, a tak zwany Skyrim: Special Edition trafił także na PC. Teraz, czyli w 2021 roku, będzie jeszcze jedna edycja Skyrima, którą będzie można kupić po raz kolejny, a w nagrodę Todd Howard umieścił w niej możliwość łowienia ryb. The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition ma wszystkie fabularne dodatki oraz dodatkową zawartość w postaci 500 elementów z Creation Club, czyli różne questy, lochy, bronie i tak dalej. Do tego również wspomniane wcześniej wędkowanie (to nie był żart).

Warto dodać, że każdy kto kupił już Skyrim: Special Edition, będzie mógł kupić aktualizację do najnowszej Anniversary Edition w promocyjnej cenie. Osoby opłacające Xbox Game Pass będą mogły zagrać w The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition w ramach abonamentu.