The Elder Scrolls Online: Blackwood to tegoroczny, ogromny rozdział fabularny, w którym gracze będą musieli odkryć spisek deadrycznego księcia, Mehrunesa Dagona, na 800 lat przed wydarzeniami z The Elder Scrolls IV: Oblivion.

W Blackwood odnajdziemy ponad 30 godzin nowego, głównego wątku fabularnego, mnóstwo zadań dodatkowych, niezliczone poprawki istniejących elementów oraz, po raz pierwszy w historii, system towarzyszy, którzy będą podróżowali z graczem po całym Tamriel. Nowy rozdział zabierze grających na wyprawę od murów cesarskiego miasta Leyawiin, które po raz pierwszy pojawiło się w The Elder Scrolls IV: Oblivion, po mroczne bagna Shadowfen, oraz oczywiście do tajemniczego regionu Blackwood, gdzie gracze odkryją samo sedno daedrycznego spisku.

Rok 2021 zaczyna się w ESO od pakietu DLC z lochami, Flames of Ambition, który pojawi się już 8 marca na PC, Macu i Stadii oraz 16 marca na konsolach Xbox i PlayStation. Flames of Ambition otwiera całoroczną fabułę Wrót Oblivionu i zawiera nowe lochy, które ujawnią zagrożenie ze strony Mehrunesa Dagona oraz poprowadzą graczy bezpośrednio do historii rozdziału Blackwood, który debiutuje w czerwcu. Oprócz nowych lochów, które pojawią się w III kwartale, już po premierze rozdziału Blackwood, DLC wydane na zakończenie roku umożliwi graczom wzięcie udział w zwieńczeniu całorocznej przygody i rzuci ich w sam środek niesławnych Deadlands, osobistego wymiaru Oblivion Mehrunesa Dagona. Więcej informacji o lochach z III kwartału i DLC fabularnym kończącym rok mamy dostać nieco później.