Mogliśmy pomyśleć, że upiorne wydarzenia mające miejsce w Twin Lakes zakończyły się wraz z ostatnim dochodzeniem z pierwszej części gry. Nic bardziej mylnego. Sytuacja w przeklętym miasteczku stała się teraz o wiele dziwniejsza i skomplikowana. Przeklętym na tyle, że ktoś musi sobie z tym poradzić… I tu do akcji wkracza Francis McQueen – The Darkside Detective.

Otrząsając się po traumatycznych przeżyciach, nasz bohater musi uratować oficera Dooley’a będącego w niebezpieczeństwie. Gdy tego dokona, wrócą do wydziału Darkside Division – miejsca, gdzie badane są dziwne zjawiska występujące w mieście, często paranormalne. Przygodówka point and click, do której muzykę skomponował Thomas O’Boyle, jest kontynuacją gry wydanej w 2017 roku przez studio Spooky Doorway. Druga część także została przedstawiona w oldschoolowej, pikselartowej oprawie. Gra zawiera 6 spraw do rozwikłania. Przeniesiemy się między innymi do domu spokojnej starości, na amatorski ring wrestlingowy czy karnawał. Ryzykujemy życie, aby rozwiązać makabryczne tajemnice nękające niespokojnych mieszkańców Twin Lakes.

Data premiery The Darkside Detective: A Fumble In The Dark została zapowiedziana na 15 kwietnia 2021 roku na komputerach PC (Steam). Gra zostanie również wydana na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.