Zapowiedziana przygodówka akcji z elementami platformowymi studia Trinity Team wprowadzi graczy do królestwa złowrogich snów i zniekształconego bajkowego uniwersum.

W The Darkest Tales poznamy kronikę ponurych przygód pluszowego misia o imieniu Teddy (i jego pomocnej, magicznej wróżki Astral), który wyrusza w podróż, by uratować swoją właścicielkę Alicję, uwięzionej w świecie zepsutych fantazji. Po drodze napotkamy postacie znane z bajek, ale nie spodziewajmy się z ich strony uścisków i pocałunków. Gracze wejdą na wielką łodygę fasoli pełną robaków i mięsożernych roślin, dowiedzą się o zmienionych nawykach żywieniowych Czerwonego Kapturka, staną oko w oko z Małą Syrenką wyglądającą bardziej jak morska czarownica (niż niewinne dziecko mórz), czy wreszcie zobaczą, na jakiego potwora wyrósł Pinokio. Wystawimy swoje umiejętności na próbę w walce z wymagającymi przeciwnikami i przywrócimy nadzieję krainom snów, które teraz zostały pochłonięte przez siły zła. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – miś może i jest miękki, ale z czarodziejką u boku tworzą groźny duet. Wróżka przemieni tępe nożyczki w magicznie napędzane miecze, przeistoczy stare igły w potężne strzały i sprawi, że bezużyteczny dotąd hak okaże się przydatny w trakcie omijania podstępnych przeszkód.

The Darkest Tales ma pojawić się w 2022 roku na komputerach PC oraz konsolach Sony, Nintendo i Microsoftu. Więcej informacji o nadchodzącym tytule można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.