The Dark Prophecy powoli wykluwa się z Early Access, by 28 lutego 2022 roku rozgościć się na ekranach fanów point and clicków.

Meridian4 i studio Start Warp szykują się do równoległej premiery The Dark Prophecy na Steamie, w Humble i Fanatical, po ponad roku spędzonym na zbieraniu opinii i aktualizacjach we wczesnym dostępie.

The Dark Prophecy to ukłon w stronę klasycznych gier przygodowych z lat 90. wydawanych przez Lucas Arts i Sierrę On-Line. W średniowiecznej wiosce Jacob toczy raczej nudne, codzienne życie. Pewnej pamiętnej nocy jego spokojny żywot zostaje zakłócony raz na zawsze. Gra pełna jest poukładanych z pikseli lokacji, izometrycznych ujęć i rozbudowanych dialogów.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim graczom, którzy wykazali zainteresowanie grą i przekazali opinie; dzięki Wam projekt stał się znacznie lepszy. Razem z Wami i dzięki Wam przeszliśmy długą drogę; od małego prototypu do pełnej historii. Moment, w którym nasza gra zostaje wypuszczona na świat to niezapomniane uczucie, jakbyś wypuszczał swoje dzieło na świat zewnętrzny, aby zobaczyć, jak zostanie odebrany przez graczy z różnych krajów. Takie uczucia usprawiedliwiają wszystkie trudy w trakcie rozwoju. Cieszymy się, że w końcu udostępnimy graczom ukończoną wersję historii i będziemy gotowi śledzić opinie i monitorować stabilność wydanej wersji. Witamy w świecie The Dark Prophecy i życzymy dobrej gry!” – Dennis Afanasev, główny programista w Start Warp

The Dark Prophecy wystartuje 28.02.2022 r. z tygodniową zniżką o 30%.