Podczas Steam Next Fest, w dniach 1-7.10.2021 r. będziemy mieli okazję spróbować swoich sił w rozwiązywaniu tajemnicy morderstw. Studio Color Grey Games ma zamiar uraczyć nas demonstracyjną wersją gry The Case of the Golden Idol.

Co oznacza, że będziemy musieli wysilić naszą spostrzegawczość i zdolność łączenia faktów, by stać się prawdziwym detektywem w wirtualnym śledztwie. Zupełnie jak w Her Story, Return of Obra Dinn i PDZWT. Akcja The Case of the Golden Idol rozgrywa się w XVIII wieku, a naszym zadaniem będzie łączenie zabranych wskazówek oraz rekonstrukcja wydarzeń prowadzących do tajemniczych zgonów. Na poniższych nagraniach z rozgrywki widać, że do rozwiązywania spraw wykorzystujemy niesamowitą mechanikę „przeciągnij i upuść”, co w grach wystylizowanych na pikselartowe klasyki nie jest często obserwowanym rozwiązaniem. W sumie dostajemy więc nie tylko solidną dawkę spraw do rozwikłania – liczy się także otoczka, przypominająca przygodówki point and click z pierwszej połowy lat 90. na PC. Cóż może być lepszą rekomendacja dla tego projektu od wypowiedzi Lucasa Pope’a?

„Fantastyczna grafika, wspaniałe tajemnice i satysfakcjonująca, metodyczna rozgrywka. Uwielbiałem każdą minutę dema i chcę więcej” – Lucas Pope, autor Papers Please i Return of the Obra Dinn

The Case of the Golden Idol to coś dla graczy, którzy lubią odkrywać tajemnice bez narzuconych ograniczeń czasowych bawić rozgrywki opartej na reakcji, zdecydowanie odrzucając wszelkie próby prowadzenia za rękę. Odkrywanie kolejnych elementów śledztwa stopniowo ma ujawniać większą, nadrzędną narrację.

„Chcemy zagrać na nostalgii tych, którzy dorastali grając w gry przygodowe, ale także nadać im nowy wymiar.” – Andrejs Klavins, dyrektor generalny Color Grey Games

Łotewskie studio Color Grey Games, założone w tym roku, składa się z dwóch osób: Andrejsa i Ernesta, którzy postanowili wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenia w projektowaniu gier oraz malarstwie na polu detektywistycznych przygodówek.