Mroczne siły zmierzające w kierunku Ziemi mają tylko jeden cel: zniszczyć naszą planetę. Wcielając się w Thomasa Welmu – oficera naukowego Floty Kosmicznej, postaramy się powstrzymać nadciągające zagrożenie.

Podróż przez galaktykę dostarczy graczom wielu interesujących przygód oraz trudnych wyborów. Zajmiemy się samodzielną naprawą uszkodzonego statku, odkryjemy nowe międzyplanetarne cywilizacje, skorzystamy z eksperymentalnej technologii umożliwiającej przemieszczanie się tunelem czasoprzestrzennym, zwerbujemy kompanów do naszej załogi i weźmiemy udział w epickich bitwach kosmicznych. W trakcie galaktycznych pojedynków zasypiemy agresywnych przeciwników serią rakiet próżniowych, pozwolimy oponentom posmakować gniewu świeżo wypolerowanego działa plazmowego lub… prześlizgniemy się obok wrogów mając nadzieję, że nikt nas nie zauważy. Podczas eksploracji zbadamy sygnał alarmowy nadawany z odległej asteroidy, dostarczymy mózg umierającej formy życia z powrotem do jej mieszkańców, a także dokonamy skrytobójczego skoku na skarbiec przy użyciu nadajnika świadomości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odkryjemy również przerażającą tajemnicę skrytą w bazie wojskowej oraz wydamy tajnego glinę, pragnąc szybciej wrócić do domu.

Studio deweloperskie Sysiac Games (odpowiedzialne za tworzenie The Captain) zostało założone przez dwóch przyjaciół mieszkających w Szwecji. Benny Eriksson zajmuje się programowaniem gier, natomiast Peter Hedin projektowaniem grafiki i dźwięku. Premiera The Captain nastąpi 21 października 2021 roku na komputerach PC (Steam).