Krafton i Striking Distance Studios (założone przez  Glena Schofielda,wcześniej współtwórcę serii Dead Space) 2 grudnia 2022 r. zaprosi posiadaczy konsol i PC do jeszcze jednej próby przetrwania w uniwersum sci-fi pochłoniętym przez zombie.

Mrok, mutacje i osamotniony Jacob, którego paranormalne umiejętności przydadzą się w walce – oto co czeka nas w kampanii przewidzianej dla jednego gracza. Docelowo The Callisto Protocol trafi na ekrany konsol poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz współczesne konsole (PlayStation 5, Xbox Series S i X).

Akcja The Callisto Protocol toczy się na martwym księżycu Jowisza, Callisto, w roku 2320. Celem graczy będzie ucieczka z więzienia Black Iron o podwyższonym rygorze i odkrycie sekretów United Jupiter Company. Aby przetrwać epidemię, która pogrążyła Callisto w chaosie, gracze będą musieli przeszukiwać otoczenie i dostosowywać swoją taktykę, wykorzystując mieszankę strzelania oraz walki w zwarciu do pokonywania zagrożeń. W grze występuje znany hollywoodzki aktor Josh Duhamel, który wciela się w Jacoba Lee, pilota statku towarowego uwięzionego głęboko w Black Iron Prison oraz Karen Fukuhara, gwiazda m.in. serialu The Boys, która gra tajemniczą współwięźniarkę Jacoba.

„Dla mnie jako reżysera projektu nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż zabranie graczy na przerażającą przejażdżkę, która zostanie w ich głowach na długo po odłożeniu kontrolera. Pozycje typu survival horror były moją pasją od dziesięcioleci i cieszę się, że mogę skorzystać z mocy najnowszych konsol, aby przenieść ten gatunek w przerażające nowe miejsca, gdy jeszcze w tym roku wypuścimy na rynek The Callisto Protocol.” – Glen Schofield, dyrektor generalny Striking Distance Studios

Striking Distance Studios buduje The Callisto Protocol przy użyciu procesu projektowania, który zespół nazywa „Horror Engineering”. Łącząc elementy brutalności, klimatu, napięcia, człowieczeństwa oraz poczucia beznadziei, studio ma zamiar zapewnić graczom emocje tak silne jak nigdy wcześniej i stworzyć sceny, które sprawią, że ich serca zabiją szybciej w trakcie ucieczki przed okropnościami zamieszkującymi Black Iron Prison.

„Zespół Striking Distance Studios to mistrzowie w swoim rzemiośle i cieszymy się, że będziemy mogli podzielić się The Callisto Protocol ze światem jeszcze w tym roku. W KRAFTON umożliwiamy zespołom tworzenie niesamowitych doświadczeń, które znajdują się na skrzyżowaniu sztuki oraz technologii, a Striking Distance Studios to nasz flagowy zespół programistów ze świata zachodniego.” – C.H. Kim, dyrektor generalny KRAFTON.