Finalny rozdział przygód Isaaca doczekał się zapowiedzi w formie trailera zawierającego fragmenty rozgrywki. Popularny twin stick shooter z elementami roguelike’a to zaproszenie do zwiedzania niebezpiecznych lochów i walka z własnymi ograniczeniami (przy każdorazowej próbie pokonania przeciwników).

Przygoda w lochach, której bohaterem jest dzieciak strzelającym łzami z oczu? Brzmi jak dobry pomysł na grę. Seria okazała się być powszechnie lubiana, a teraz Isaac będzie miał okazję odwiedzić zupełnie nowe lokacje, które tradycyjnie nie będą należały do bezpiecznych. Twórcy postarali się o to, żeby nie zabrakło nowych potworów i walk z bossami, ale również nowości w zakresie dostępnych ataków.

DLC o nazwie The Binding of Isaac: Repentance zawiera dwie nowe grywalne postacie. Nowych wrogów będzie ponad 100, a bossów ponad 25. Wydaje się, że to idealne odświeżenie gry i ukłon w stronę dotychczasowych fanów. Twórcy zapowiadają także niespodzianki, które najlepiej odkryć na własną rękę w trakcie zabawy.

The Binding of Isaac: Repentance jest już dostępne na Steamie oraz w Epic Games Store. Później najnowszy DLC pojawi się także na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch.