Wydawca Curve Digital oraz deweloperzy ze studia Neon Giant zaserwowali graczom jeszcze gorący trailer swojej najnowszej gry.

Jeżeli lubicie cyberpunkowe klimaty, to powinniście zwrócić uwagę na The Ascent. Gra zalicza się do futurystycznych RPG-ów akcji z opcją grania w trybie kooperacji do czterech osób. Gdyby jednak ktoś nie miał na to ochoty, wtedy jak najbardziej można pozostać w trybie dla pojedynczego gracza. The Ascent daje możliwość dowolnego zwiedzania fikcyjnego świata przyszłości. Twórcy zapowiadają, że mapy są w dużym stopniu wertykalne i można to odczuć podczas grania. Nie brakuje tu klasycznych mechanik RPG, które umożliwiają graczom budowanie wymarzonych postaci. W związku z motywem sci-fi, będą także dostępne różnego rodzaju wszczepy. Na trailerze można zobaczyć bardzo dużo akcji – strzelaniny, wybuchy, tłumy pogrążone w chaosie, roboty bojowe, pola siłowe służące do ochrony. Zdecydowanie, grając w The Ascent ciężko się nudzić.

Gra jeszcze w 2021 roku trafi na Steam, Xbox Series S i X oraz Xbox One. Warto podkreślić, że będzie dostępna również w Xbox Game Pass.