11 maja 2022 r. w Warszawie odbędzie się wydarzenie zorganizowane przez ScalaWAW i Evolution Engineering, będące odpowiedzią na zapotrzebowanie inżynierów Scali w zakresie rozwoju zawodowego. Dla uczestników to okazja osobistego spotkania się z rówieśnikami po długim czasie konferencji organizowanych online.

The Art of Scala to niekomercyjne wydarzenie, wypełnione prezentacjami i wykładami, zorganizowane w Elektrowni Powiśle w Warszawie. Dla uczestników konferencji przygotowano catering oraz kilka niespodzianek. Zamiast opłat za bilety goście The Art of Scala będą poproszeni o datki na Polską Akcję Humanitarną SOS dla Ukrainy. Zapisy na konferencję na The Art of Skala realizowane są za pośrednictwem witryny wydarzenia. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do  weryfikacji zgłoszeń.

„Używamy Scali do rozwijania naszego zaplecza do gier przy użyciu nowoczesnego stosu technicznego, takiego jak Tagless Final, Cats and Cats Effect, Akka Cluster (do skalowania w poziomie) lub Akka Persistence (do event sourcingu). Dlatego w firmie mamy silny zespół Scala, w którym pracuje ponad setka doświadczonych programistów Scala, i bardzo chętnie angażujemy się we współpracę ze społecznościami Scala – dzielimy się wiedzą i jednocześnie podnosimy swoje kompetencje. Organizujemy również bezpłatne bootcampy. Dlatego z niecierpliwością czekam na zaplanowaną na maj konferencję The Art of Scala.” – Juris Krikis, Scala/JavaScript Department Lead, Evolution

Agenda konferencji The Art. of Scala

9:00 – 9:30 Rejestracja
9:30 – 10:15 Event streams crash course (with wire-signals) Maciej Gorywoda (Scala Plugin Developer, JetBrains)
10:15 – 10:20      Przerwa
10:20 – 11:05 Modern terminal environment Kasper Kondzielski (Senior Software Engineer, IOHK)
11:05 – 11:15     Przerwa
11:15 – 11:45 New types as solution to primitive obsession Rafał Piotrowski (Scala Developer, Iterators
11:45 – 12:45     Lunch
12:45 – 13:30 Event Sourcing at Evolution Yaroslav Klymko (Domain Architect, Evolution)
13:30 – 13:35     Przerwa
13:35 – 14:20 Scala 3 and Metals – a match made in heaven Tomasz Godzik (Senior Scala Developer, VirtusLab/Scala Center)
14:20 – 14:30     Przerwa
14:30 – 15:15 Nix for the Scala folks Jakub Kozłowski (Senior Software Engineer, Disney Streaming)
15:15 – 15:25     Przerwa
15:25 – 16:10 Single Technology Stack – Friend or Foe? Łukasz Byczyński (SRE Senior Software Engineer, Box)

„Społeczność Scali w Warszawie jest jedną z najbardziej aktywnych w Europie. Nasza inicjatywa jaką jest  ScalaWAW Meetup od lat stara się spożytkować tę energię poprzez organizowanie spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów. Tym razem dzięki we współpracy z Evolution organizujemy całodniową konferencję, aby pierwszy raz od dłuższego czasu spotkać się na żywo, podzielić swoimi doświadczeniami i zainspirować.” – Tomasz Kogut, współorganizator społeczności ScalaWAW Meetup

Partnerem medialnym wydarzenia jest serwis Bulldogjobs.