Juggler Games łączy siły z Klabaterem, wydawcą, który ma zmienne szczęście do oferowanych gier. Tym razem zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

The Amazing American Circus jest swoistą hybrydą przygodówki z elementami RPG, karcianki i symulatora ekonomicznego. Akcja gry ma miejsce w XIX-wiecznych Stanach Zjednoczonych, które stają u progu nowej ery, a gracz prowadzi wędrowną grupę cyrkową, budując silną talię kart, złożoną z grupą mimów, żonglerów, siłaczy i klaunów. Po drodze stykać się będziemy z pełnymi kontrastów i skrajności elementami Pozłacanego Wieku – od wielkich metropolii wschodzie, aż po świat upartych i walczących o swoje interesy farmerów na zachodzie.

„W Klabaterze wielokrotnie podejmowaliśmy tematykę społeczną i historyczną. Wydaliśmy m.in. takie udane gry jak We. The Revolution i Help Will Come Tomorrow. The Amazing American Circus w założeniu ma stanowić zwieńczenie naszej nieoficjalnej trylogii „rewolucyjnej”. Opowiedzieliśmy już o rewolucjach francuskiej i październikowej, teraz przenosimy się do Stanów Zjednoczonych w przededniu rewolucji industrialnej. To na pewno jedno z najważniejszych ogłoszeń w naszym port folio na przyszły rok. To już nasza trzecia własna gra, nie tylko bowiem ją wydajemy, ale wraz z Juggler Games pracujemy nad nią koncepcyjnie” – powiedział Michał Gembicki, członek zarządu Klabater

Idea przewodnia jest taka, że gracz będzie musiał stworzyć idealne show w specjalnym karcianym pojedynku rozgrywanym pomiędzy nim a publiką cyrku. Przeciwnikiem jest nuda i zblazowanie publiczności, a najlepszą bronią cyrkowego przedsiębiorcy – występy i sztuczki. Mądrze wybierając karty, gracz będzie starał się rozgrzać publiczność i sprawić, żeby oklaskiwała show na stojąco. To, co jest atrakcyjne dla mieszkańców głębokiego Południa, niekoniecznie sprawdzi się na uprzemysłowionej Północy.

Trzeba zatem będzie dodatkowo dopasowywać przygotowany repertuar do gustów publiczności. Przy tym wszystkim musimy stale poszukiwać nowych członków grupy cyrkowej, aby konkurować z najlepszymi. A wszystko to w niepowtarzalnym klimacie burzliwych czasów epoki przemysłowej i zmierzchu epoki Dzikiego Zachodu. Po drodze będziemy spotykać się z wieloma historycznymi postaciami, takimi jak Nikola Tesla czy John D. Rockefeller, pojawi się również możliwość stawienia czoła największemu showmanowi na świecie – P.T. Barnumowi.

„The Amazing American Circus łączy niepowtarzalną artystyczną wizję ze skrupulatnie zaplanowanym gameplayem. W My Memory of Us, przy pomocy zagadek i puzzli, opowiedzieliśmy historię dzieci uciekających przed opresyjnym systemem. W The Amazing American Circus chcemy przybliżyć egzotyczny i magiczny świat pionierów cyrkowych, posiłkując się mechaniką znaną z karcianek i przemyślanym systemem zarządzania cyrkowym biznesem” – dodał Łukasz Janczuk z Juggler Games

The Amazing American Circus pojawi się w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach (włączając w to PS5 i Xbox Series S/X). Grę można już teraz ustawić sobie na steamowej liście życzeń.