W innym wymiarze istnieje uniwersum stworzone z kwadratów. Święty klejnot utrzymywał do obecnej chwili tajemniczy świat z dala od wszelkiego zła. Niestety, rodząca się w tym miejscu mroczna energia Adark zniszczyła sacrum i sprowadziła chaos.

Wcielając się w odważnego Lucjusza podążamy za rozdrobnionymi częściami klejnotu oraz próbujemy odszukać zaginionego syna w otaczającym nas, enigmatycznym środowisku. Naszym celem będzie rozwiązywanie zagadek logicznych umożliwiających głównemu bohaterowi kontynuowanie dalszych poszukiwań. Lucjusz jest w stanie przesuwać wieże, a także tworzyć platformy i schody, aby dotrzeć do wyżej usytuowanych kondygnacji. Podczas interakcji z aktywną mocą Rotation Totens, świat zaczyna się obracać, podobnie jak nasz umysł. Wyzwanie pojawia się wtedy, gdy musimy połączyć te dwa sposoby myślenia, chcąc opracować własne rozwiązanie łamigłówki. Zmieniająca się orientacja świata o 90 stopni nie ułatwia nam w tym zadania, a mechanika rotacji grawitacyjnej w połączeniu z techniką manipulacji poziomami tworzy skomplikowane sytuacje. W nadchodzącej grze odbędziemy podróż po ponad 40 zróżnicowanych etapach. Odwiedzimy spokojne miejsca, w których Tetragończycy przyjeżdżają w zlokalizowaniu pożywienia i wody, sekretny zamek zbudowany przez pierwszego króla czy gęsty las zamieszkiwany przez śmiercionośne, złowrogie postacie.

„Tetragon to dopracowane doświadczenie, z unikalną rozgrywką i sterowaniem, piękną estetyką i wciągającą atmosferą, która daje graczowi wspaniałe wyzwania logiczne i głęboką historię do odkrycia.” – deweloperzy Cafundo Estudio Criativo Eireli

Data premiery Tetragon została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam).