Jedną z najbardziej tajemniczych historii XIX wieku była wyprawa na Arktykę i zaginięcie dwóch okrętów brytyjskich HMS Terroru i HMS Erebusa.

Niedawno było o tym dość głośno dzięki znakomitej, mrożącej krew w żyłach książce Dana Simmonsa, na podstawie której w roku 2018 powstał serial stacji AMC.

Studio Pixel Crow również postanowiło popuścić wodze fantazji i zaczerpnąć co nieco z tej opowieści. W Terror: Endless Night wcielimy się w kapitana okrętu, który utknął na lodowym pustkowiu. Aby przetrwać, będzie musiał iść na przeróżne moralne kompromisy, co często będzie się wiązało z niezadowoleniem załogi, której kondycja fizyczna i psychiczna będą coraz bardziej nadszarpnięte wraz z wyczerpywaniem się zapasów i postępującym mrozem. Jeżeli przywodzi to komuś na myśl Frostpunk, to raczej nie bez przyczyny, jako że pierwsze materiały dość mocno sugerują oczywiste inspiracje:

Premiera gry ma nadejść dopiero w przyszłym roku, zatem na więcej konkretów z pewnością przyjdzie jeszcze czas. Na razie możemy ją dodać do listy życzeń.