Gra logiczna z interesującym pomysłem na postać z nadprzyrodzonymi zdolnościami? Brzmi dobrze, ale niektórym od tetragon może się zakręcić w głowie.

O Tetragonie wspominaliśmy już na początku czerwca. Dziś poznaliśmy nieco więcej szczegółów oraz mamy okazję zobaczyć nowy zwiastun filmowy. Tetragon może nas skłonić do spojrzenia na świat w trochę inny sposób. Przykładowo, co jeśli otrzymalibyśmy zdolność do manipulacji otoczeniem? Nasza postać jest w stanie zamienić dół z górą i górę z dołem… to znaczy sprawić, że grawitacja będzie nas przyciągać w zupełnie innym punkcie, niż miało to miejsce chwilę temu. W pewnym sensie można to opisać również tak, jak gdybyśmy obrócili cały świat i pozostawili go w innej konfiguracji. Zdaję sobie sprawę z tego, że to co napisałem może brzmieć nietypowo, więc najlepiej będzie rzucić okiem na zwiastun opublikowany przez wydawcę, którym jest Buka Entertainment. Tetragon opiera się na zagadkach logicznych i skłania graczy do główkowania, kombinowania, próbowania nowych rozwiązań i zmieniania podejścia. Jednak czasem to wszystko może się skończyć tragicznie, ponieważ nasza wirtualna postać zginie, jeśli przesadzimy z tym całym kręceniem rzeczywistością i pokierujemy ją w nieodpowiednie miejsce.

Premiera została zaplanowana na 12 sierpnia 2021 roku. Gra ma trafić na PlayStation 4, Xboksie One, Switchu oraz PC. Więcej informacji na temat Tetragona znajduje się na oficjalnej stronie Steam.