Chwaląc się przy okazji podwalinami nowego zespołu, który będzie odpowiadał za stworzenie kolejnego projektu AAA.

Na razie nienazwany tytuł zobaczyliśmy na pojedynczej grafice koncepcyjnej, która może sugerować pewne zapożyczenia z kultury i architektury Azteków. Zielone zbocza gór, pradawne ruiny plus imponujące kaskady wodospadów – oto co ma zachęcić deweloperów do wstąpienia w szeregi Techlandu i przyłączenia się do współtworzenia nowego dzieła wrocławskiego studia. Drugą poważną zachętą do podjęcia nadludzkiego wysiłku ma być określenie powstającej gry „największym RPG-iem współczesnej historii”, a za jego powstaniem będzie stać m.in. Karolina Stachyra (pamiętacie historię Krwawego Barona z Wiedźmina III?), Arkadiusz Borowik (wcześniej narracja w Wiedźminie III), Bartosz Ochman (reżyser Cyberpunka 2077), Kevin Quaid (animacje w Horizon Zero Dawn), David McClure (designer Deathloopa) oraz Mario Meltezos (wcześniej pracujący przy Sands of Time.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych osiągnięć serii Dying Light. Co więcej, nasza przygoda z Dying Light 2 Stay Human dopiero się rozpoczęła, ponieważ planujemy wspierać tę grę przez co najmniej 5 lat […]. Jednocześnie naszą ambicją jest wprowadzenie zupełnie nowego IP, znacznie różniącego się od tego, co robiliśmy przez ostatnie kilka lat. Chcemy stworzyć pełne doświadczenie next-genowe. Nowa epopeja fantasy osadzona w rozległym otwartym świecie, napędzana umiejętnościami i doświadczeniem, które zdobyliśmy jako zespół przez lata, tchnięta nowymi pomysłami, pasją i kreatywnością. Chociaż nie możemy teraz zdradzić więcej szczegółów na temat tego projektu, wszyscy w niego zainwestowaliśmy i nie możemy się doczekać, aby pokazać go graczom, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Obecnie nie ma ETA daty premiery fantasy RPG. Ponieważ jest to bardzo wczesna faza rozwoju, możemy założyć, że wyjdzie tylko na platformach obecnej generacji. Czekajcie na więcej informacji!” – Paweł Marchewka, CEO Techland

Gdybyście zamierzali spróbować swoich sił przy współtworzeniu tego nienazwanego open world action RPG, to Techland oferuje pracę.