Thymesia ma rzucić na kolana graczy szybką akcją i brutalną walką w zwarciu wspieraną zestawem chorób. Wszystko to zobaczymy na PC jeszcze w tym roku.

Za ten malowniczy i mroczny zarazem świat odpowiada OverBorder Studio. Thymesia, będąca debiutanckim dziełem Tajwańczyków zostanie wydana przez Team17. Zobaczymy świat spustoszony przez zarazę, weźmiemy udział w błyskawicznych walkach wręcz i zatoniemy w tajemnicach otaczających to niezwykłe, wystylizowane na średniowiecze uniwersum.

„Ogrom entuzjazmu ze strony społeczności był niesamowity i cieszymy się, że możemy współpracować z Team17 nad Thymesia. Ich wsparcie odegrało zasadniczą rolę w rozwoju gry i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z graczami wymagającym światem, który stworzyliśmy, już pod koniec tego roku.” – Moon Lee, game director w OverBorder Studio

W sercu tej opowieści tkwi Corvus – tajemnicza postać zdolna do przejmowania chorób wroga i używania ich jako broń. Do tego dodajmy widowiskowe, brutalne pojedynki w zwarciu, wykorzystywanie zdolności ofensywnych do parowania ciosów i unikania obrażeń. Gracze będą mieli również szansę na dostosowania Corvusa do ich własnego stylu gry, ulepszania statystyk, aby pomóc bohaterowi przetrwać w jego podróży i ostatecznie – odzyskać wspomnienia. A będzie z kim walczyć, bo Thymesia obiecuje wrogów i bossów spaczonych przez zarazę, zmutowane potwory stanowiące poważne wyzwanie dla gracza.

„Jesteśmy przekonani, że gracze będą czerpać przyjemność z odkrywania świata i testowania swoich umiejętności bojowych jako Corvus, rzucając wyzwanie potwornym wrogom.” – Craig McCarthy, producent, Team17

Wszystko to razem zaczyna układać się w zręcznościowego RPG-a osadzonego w mrocznym uniwersum, być może również sięgającego po poziom trudności rodem z Dark Souls. Nie bez znaczenia jest jeszcze jedna informacja – w grze przewidziano kilka różnych zakończeń opowieści – co jeszcze bardziej zachęca do tego, by po najnowszą produkcję sygnowaną logo Team17 sięgnąć. Po dzisiątkach cukerkowych zręcznościówek (i jednnej, krwistej metroidvanii) – Thymesia w portfolio tego wydawcy wygląda jak zwrot zainteredowań studia w zupełnie nowym kierunku.