SNK Corporation zapowiada na 4 października 2022 r. debiut Team Samurai w The King of Fighters XV.

W ten sposób, wraz z DLC, do gry wkroczą Haohmaru, Nakoruru i Daru Dagger, których znany z Samurai Shodown Heavy Slash. Poznajmy z bliska nowych (starych) wojowników:

Haohmaru to podróżujący szermierz, który pracuje nad opanowaniem drogi miecza, odważny wojownik, mający we wzgardzie tchórzostwo, a kraj za krajem przemierzający z sake w ręce, poszukując okazji do pojedynku z każdym, kto jest może się podjąć walki. Wspierając swoją przyjaciółkę Nakoruru – Haohmaru walczy z groźnymi przeciwnikami, podróżuje poza czas i przestrzeń, by ostatecznie trafić na scenę walk w King of Fighters.

Nakoruru to wojowniczka Kamuy posiadająca mistyczną umiejętność komunikowania się z przyrodą. Poświęciła się ochronie natury i stała się duchem ziemi. Powraca do współczesności wraz z Haohmaru i Darli, aby zapobiec pełnemu wskrzeszeniu Verse i poddać egzorcyzmom złego ducha, który czai się w jej wnętrzu.

Darli Dagger jest stoczniowcem, prowadzi warsztat na jednej z wysp. Oprócz monstrualnej siły, wykorzystuje umiejętności techniczne nabyte w pracy oraz mądrość w zakresie samoobrony, której nauczyła się od piratów. Wyrusza razem z Haohmaru na pomoc Nakoruru w jej misji.

4 października Haohmaru i jej drużyna dołączą do KOF XV, co oznacza, że wraz z Terrym Bogardem z serii Fatal Fury, Kyo Kusanagim z serii KOF oraz Ryo Sakazakim z serii Art of Fighting, mamy dostęp do wszystkich głównych postacie z gier walki SNK w King of Fighter XV. Łącznie z nowymi postaciami – w KOF XV dostajemy 54 grywalne postacie (ze wskazaniem na kolejne w przyszłości). Dodatkowym uzupełnieniem będzie muzyka z serii King of Fighters Maximum Impact.