Otwarty świat wyspiarski powstał pod wpływem uroków Nowej Kaledonii. Dzięki staraniom Phila Crifo i jego zespołu, francuskiego studia Awaceb i my w 2023 roku wyruszymy na zwiedzanie wyspy (na konsolach PlayStation 4 i 5 oraz PC poprzez Epic Games Store).

Tym razem Awaceb zachęca nas do odkrywania ich barwnego świata w formie rozgrywki z komentarzem reżysera gry. Tropikalna wyspa i wyprawy od przygody do przygody to ponoć typowy dzień w tym świecie. A przemierzanie świata ułatwią specjalne umiejętności, jak… duchowe podróże. W świecie gry zwiedzimy m.in. skaliste góry, przepłyniemy błękitne wody, a w wolnych chwilach rozwiążemy zagadki oraz zagramy coś na ukulele.

Podróżując przez wyspiarski świat gry możemy biegać, skakać lub szybować na duże odległości. Da się tez wspinać na drzewa (i inne wysokie przeszkody), korzystać z baldachimów w roli katapult oraz błyskawicznie wskoczyć do ciał zwierząt i przebrać się za nieożywione przedmioty, sięgając po umiejętność duchowej podróży. W praktyce da się eksplorować głębiny oceanów w ciele delfina, albo szybować na skrzydłach mewy.

Nie tylko sielankowe zwiedzanie zaplanowali dla nas twórcy gry – wyspa zastała bowiem zaatakowana przez dziwne stworzenia zwane Maano, które porwały ojca naszej bohaterki. Będzie więc trzeba nie tylko eliminować gałgankowych przeciwników, ogłuszać ich procą lub paląc ogniem latani, albo zmieniać świat wokół, grając na ukulele.