Niezależnie od dostępnych modyfikacji do oryginalnych, amigowych gryzoni (dodających laser w miejsce kulki) – właśnie dostaliśmy szanse na wzięcie udziału w kampanii na Kickstarterze, która ma na celu stworzenie współczesnej wersji Tank Mouse.

Mysz do Commodore Amiga model 1352 (wyglądająca identycznie jak model 1351 do C64 i C128) zasłynęła jako wierny towarzysz A1000, A500 i A2000 – swoim kanciastym kształtem przypominając nieco gryzonia do Apple Macinstosha. Pomimo topornego, przeczącego ergonomii kształtu i raczej wątpliwej precyzji mechanizmu kulkowego – dziś Tank Mouse to model myszy równie kultowy, jak ST Mouse.

Po tym przydługim wstępie czas na konkrety: kampania na Kickstarterze założona i przygotowana przez Łukasza Remisa z Gliwic (grafika, którego wizualne prace i efekty możemy podziwiać w kilu współczesnych filmach i serialach) zakłada stworzenie nowego wariantu Tank Mouse w wersji białej z szarymi przyciskami (w oryginale – jasnobeżowa oraz biała) lub czarnej z czarnymi przyciskami. Cenę myszy ustalono na 36 euro plus koszty przesyłki (około 180 zł). Docelowo odtworzony Tank Mouse zostanie wyposażony w sensor optyczny o rozdzielczości 1600 DPI, moduł 2,4 GHz i Bluetooth 5.0 do komunikacji bezprzewodowej, dwa przyciski oraz dotykową strefę zastępującą rolkę. Urządzenie będzie zasilane parą baterii AAA, a całość (pozbawiona kabelka) będzie miała wymiary 108x67x31 mm. Nowa mysz będzie współpracować z Windows, Linuxem, macOS oraz Amigą (poprzez niezbędny interfejs bezprzewodowy). Podstawowy cel zbiórki to 78 000 euro (na co przeznaczono miesiąc kampanii), jeśli uda się zgromadzić 150% funduszy – do każdej z zamówionych myszy zostanie dołączony bezprzewodowy adapter do Amig.