Królem tzw. demake’ów niezmiennie pozostaje Doom (z jego portami na aparaty cyfrowe, kuchenki mikrofalowe i wszystko co radzi sobie z wyświetlaniem kilkuset pikseli), ale jest jeszcze jedna gra, która również doczekała się wielu prób przeniesienia na platformy, na których jej uruchomienie w latach 90. wydawało się niemożliwe.

Tak jak Heart of Alien doczekał się po latach nieoficjalnego portu na Amigę, tak Another World doczekał się swoich wersji na GBA, GP32, prób pokazania, że się da na Apple IIGS, 8-bitowym Atari i wreszcie przeniesienia na wirtualną platformę, jaką jest Pico-8. Zdarzało się też, że niedokończone porty Another Worlda trafiały do oficjalnej dystrybucji po latach, jak wersja dla Jaguara, wydana w 2013 roku.

Screenshoty w niskiej rozdzielczości, stanowiące ilustrację dla tego newsa nie są przypadkowe (zaburzona kolorystyka obiektów również). Właśnie dowiedzieliśmy się o istnieniu jeszcze jednego, zaskakującego demake’u Another Worlda, tym razem zrealizowanego na Apple II z 1977 roku. 14 lat przed premierą gry. Opowieść o powstawaniu tego specyficznego portu (oraz porównanie Apple II z Apple IIGS, dla uświadomienia sobie różnic pomiędzy tymi platformami o zbliżonym nazewnictwie), można obejrzeć w tym miejscu:

Intro, część z działających poziomów oraz zakończenie gry możemy obserwować na poniższym filmie:

Według informacji autora, Vincego Weavera, zamieszczonych na stronie projektu znaczna część gry jest już gotowa do zabawy – w tym poziomy Outside, Prison, Vent i City. Obraz dyskietki dla Apple II z aktualną wersją Another World dostępny jest na witrynie Another World. Do działania wymagany jest Apple II z 48 KB RAM oraz karta Mockingboard (do odtwarzania muzyki podczas zakończenia gry).