Ostatnią inkarnację czegoś w rodzaju crossovera Arkanoida ze Space Invaders mogliśmy zobaczyć w 2017 roku na ekranach smartfonów. Wcześniej rozbijanie ścianek pojawiło się m.in. w wersjach dla Wii oraz w formie Xbox Live Arcade w 2009 roku. Wyraźnie czas na powtórkę z rozrywki.

Producentem najnowszego Arcanoid – Arcade Battle jest francuskie studio Pastagames, wcześniej pracujące m.in. nad Rayman Legends, Pang Adventures i Pix the Cat. Eternal Batlle ma nam zaoferować to co już znamy w zmodernizowanej wersji i to zarówno w tybach dla pojedynczego gracza, jak i w wersji multiplayer.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Microids, firma, której ufamy, wyda nowoczesną wersję popularnego tytułu, który Taito wypuścił 35 lat temu. Fani i nowi gracze będą bardzo zadowoleni z gry.” – Masakazu Suzuki, dyrektor i dyrektor wykonawczy Taito Corporation

Tak opisuje swoje wspomnienia związane z Arkanoidem Fabien Delpiano, założyciel i właściciel studia Pastagames

„Dla mnie było to we francuskim mieście Nicea, przy 54 boulevard Jean Médecin, w ciemnym pasażu zwanym »Automat«. Był pełen neonów i różnorodnych ludzi, od rowerzystów po gimnazjalistów. Maszyna arkadowa z metalowym paddle z łożyskiem kulkowym zapierała dech w piersiach, a ja byłem zwykłym piętnastolatkiem, który próbował przetrwać okres dojrzewania. Od razu się w sobie zakochaliśmy, a nasz związek trwał kilka lat. Wszyscy mamy swoją własną historię związaną z Arkanoidem. Tak dobrze jest znów się spotkać po tylu latach.”