Do tej pory to Minecraft słynął z niezwykłych konstrukcji, tworzonych przez graczy. Wszystko wskazuje jednak na to, że mechanika Super Mario umożliwi realizację bardziej złożonych zadań niż tylko utrudnianie życia głównemu bohaterowi.

The Cluttered Chaos-Calculator stworzony przez Helgefana (identyfikator poziomu: C81-8H4-RGG) dowodzi, że złożoność mechaniki Super Mario Makera 2 jest wystarczająca, by opracować na bazie silnika gry działający… kalkulator. The Cluttered Chaos-Calculator wprawdzie wykonuje tylko dwa działania: odejmowanie i dodawanie, na dodatek operuje na jednocyfrowych liczbach (wyniki dodawania i odejmowania są dwucyfrowe), ale nie można oddać temu rozwiązaniu jednego: wygląda niesamowicie.

Krótką instrukcje obsługi kalkulatora Mario możemy zobaczyć na filmie – wystarczy ubrać się w skorupę żółwia (już widzę poradniki do tego poziomu: aby dodać dwie liczby nałóż żółwią skorupę…), rozbić pola odpowiadające liczbom, wybrać ścieżkę dodawania lub odejmowania, pooglądać trochę zamieszania na ekranie i przejść do planszy z wynikiem. Brzmi jak magia? Ale działa. No i arytmetyka z Mario nie może się znudzić.