W Internecie powoli zaczynają przewijać się informacje, mówiące o tym że z zespołu odpowiedzialnego za projekt odszedł szereg ważnych osób, co stawia całą produkcję pod dużym znakiem zapytania. Nie wydano jak dotąd oficjalnego oświadczenia w sprawie.

Przypomnijmy, że nad najnowszą częścią owianej kultem serii pracuje studio OtherSide Entertainment, które założył Paul Neurath, a do którego dołączył później Warren Spector. Biorąc pod uwagę, że obydwaj panowie byli od dawna związani z serią System Shock, prognozy jak dotąd były optymistyczne.

Dziś jednak w serwisie videogameschronicle.com pojawiła się bardzo niepokojąca wiadomość – potwierdzono, że przez ostatnie pięć miesięcy z zespołu odeszli m.in.: scenarzysta i reżyser gry, główny programista oraz kierownik projektu. Wszystkie te osoby uaktualniły swoje profile w serwisie LinkedIn – chociażby Chase Jones (wspomniany kierownik projektu), który zrobił to w tym tygodniu, wskazując na zakończenie pracy nad System Shock 3.

Dodatkowo, na nieoficjalnym forum dyskusyjnym pojawiła się anonimowa informacja, według której cały zespół został rozwiązany, ale tutaj muszę zaznaczyć – nie padło jeszcze żadne oficjalne oświadczenie od producenta. Myślę jednak, że w świetle zaistniałej atmosfery możemy spodziewać się więcej informacji już w nadchodzącym tygodniu.

Na koniec przypomnijmy krótki zwiastun filmowy sprzed czterech miesięcy, który oferował wstępne spojrzenie na to, czego moglibyśmy spodziewać się po pełnej wersji: