Rozgrywka w otoczce science fiction, dużo strzelania i równie wiele wrogich jednostek do pokonania – czyli po prostu Synthetik 2.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że zapowiedziano kontynuację uznanej przez graczy strzelanki top down. Teraz ukazały się oficjalne wieści, że Synthetik 2 ma trafić do Early Access już 19 sierpnia 2021 roku, natomiast pełna premiera została przewidziana na 2022 rok. Twórcy podzielili się nowym zwiastunem, ukazującym zachęcającą rozgrywkę. Widzimy jak postać typu Riotguard Class radzi sobie z przeciwnikami, którzy w tym konkretnym przypadku nie stanowią zbyt dużego wyzwania – kombinacja tarczy balistycznej i siły rażenia z broni palnej, dają efekt w postaci szybkich zgonów wrogich jednostek. Synthetik 2 jest tytułem skupiającym się na starciach z cybernetycznymi oponentami, mającymi nad nami istotną przewagę liczebną. Gra ma w sobie elementy roguelite, oferuje sporo wybór broni, a także możliwości rozwoju postaci. W Synthetiku 2 będzie tez opcja sieciowej kooperacji, co dla wielu osób może mieć kluczowe znaczenie.

Twórcy zapowiedzieli, że 16 czerwca 2021 roku udostępnią wersję demo. Więcej informacji na temat Synthetik 2 znajduje się na oficjalnej stronie Steam.