Nintendo Switch to nie tylko najlepiej sprzedająca się konsola 2019 roku. To hardware, który wciąż zaskakuje pod wieloma względami – popularnością, ergonomią, a nawet zastosowaniem. Co więcej – konsola jest sukcesywnie rozwijana. Tym razem o rysik zintegrowany z Joy-conem.

Na witrynie United States Patent and Trademark Office możesz zobaczyć złożony wniosek patentowy, datowany na czerwiec 2019 roku, ale zatwierdzony i opublikowany dopiero 16 stycznia tego roku. Patent zapisany w pliku PDF możemy pobrać by dokładnie przyjrzeć się przyciskowi X, którego wciśnięcie wpływa na grubość linii tworzonej przez rysik. Oczywiście dopiero po nałożeniu na wybrany Joy-Con specjalnej nakładki. A na tym nie koniec.

 

Joypad bowiem będzie wprowadzany w wibracje kiedy rysik dotnie interaktywnego elementu na ekranie konsoli, który z kolei odpowiednio zareaguje, np. otworzy się dotychczas zamknięte pudełko lub piłka zostanie podbita do góry.

Chociaż pozornie brzmi to infantylnie, stanowić może interesującą alternatywę dla dedykowanego stylusa oraz znaleźć zastosowanie w wielu tytułach, wzmacniając ich interaktywność.