Take-Two Interactive w sierpniowym raporcie dla inwestorów chwali się osiągnieciami swoich spółek.

Jest czym, bo seria Grand Theft Auto sprzedała się łącznie w 350 milionach kopii, a ostatnia, piąta część, trafiła do 150 milionów nabywców. To prawdopodobnie jeszcze nie koniec wyścigu po portfele graczy, bo 11 listopada 2021 r. oczekujemy na wydanie GTA V w wersji rozszerzonej, gotowej rozkręcić wentylatory konsol 9. generacji (razem z premierą wersji standalone GTA Online). Duża część zyskownego tortu tkwi również w dwuczęściowej serii Red Dead Redemption, która zyskała 60 milionów nabywców (w tym 38 milionów sprzedanych egzemplarzy RDR 2).

Wchodząca w skład Take-Two Interactive spółka 2K również odnotowała kilka spektakularnych sukcesów sprzedażowych. To m.in. 112 milionów sprzedanych kopii gier z serii NBA, 71 milionów kopii gier z serii Borderlands (w tym 13 milionów „trójki” i 22 miliony „dwójki”), 38 milionów BioShocków i 58 milionów kopii gier z serii Sid Meier’s Civilization.

Ciekawostką w tym zestawieniu pozostaje odrobina gamingowej statystyki, z której wynika, że globalna liczba graczy szacowana jest na 2,8 miliona osób, a ich średnia wieku mieści się w przedziale 35-44 lata.